Czy Panini celowo drukuje limitowane serie i rzadkie naklejki? 

Nie. Każda kolekcja składa się z pewnej liczby naklejek wydrukowanych na jednym lub dwóch arkuszach, które z kolei zawierają pojedynczy egzemplarz każdej naklejki i drukowane są w takich samych ilościach jak albumy.

Kiedy wprowadzono naklejki samoprzylepne?

Naklejki samoprzylepne pojawiły się wraz z kolekcją Calciatori z lat 1971-72. Pierwotnie wykonane były one z cienkiego kartonu i przed umieszczeniem w albumie kolekcjonerzy musieli smarować je klejem. Pod koniec lat 60-tych na tył naklejek zaczęto dodawać "celline" - małe, dwustronne, samoprzylepne trójkąty. Dzięki nim naklejki można było mocować w albumie bez konieczności użycia kleju.

Dlaczego w oryginalnej wersji odwrócony gracz miał na sobie czerwoną koszulkę, białe spodenki i czarne skarpetki z żółtym paskiem? 

Nie chciano, by wygladal jak zawodnik nalezacy do jakiejs konkretnej wloskiej druzyny. Mógl przez to reprezentowac wszystkich zawodników Wloch.

Jaki zawodnik znalazł się na okładce pierwszego numeru Calciatori?

Był to szwedzki zawodnik Nils Liedholm, który grał w tamtym czasie w AC Milan i stanowił część słynnego trio napastników zwanego "Gre-No-Li" (pozostała dwójka to Gren i Nordhal).

Ile pakietów naklejek produkowanych jest przez Panini w ciagu roku?

W ciągu ostatnich kilku lat Panini produkowało średnio 1 miliard pakietów. Równa się to 6 miliardom naklejek!

Ile sprzedano pakietów pierwszej kolekcji Calciatori?

3 miliony, które po roku urosło do 15 milionów i 29 milionów po dwóch latach.

Kto wymyślił kolekcje Panini?

Giuseppe Panini, który założył firmę w 1961 roku. Wcześniej kierował Agencją dystrybucji gazet braci Panini (1955). Firmę prowadził z nim jego brat Benito, natomiast pozostali bracia, Umberto i Franco, dołączyli do niej w 1963 roku. Giuseppe Panini zmarł 18 października 1996 w wieku 71 lat.

Kiedy narodziły się naklejki/karty?

Pierwsze znane naklejki/karty były częścią serii wydanej w 1867 roku przez paryski Bognard Lithography, która przedstawiała pawilony odbywającej się wówczas wystawy światowej. Po nich pojawiły się karty papierosowe Markiz Lorne. Były to wykonane z tektury karty, które wzmacniały paczki papierosów tej samej marki. Używane były w Stanach Zjednoczonych od 1879 roku.

Co to jest "fifimatic"? 

Jest to wymyślona przez Umberto Panini maszyna automatycznie pakująca naklejki: gromadzi ona naklejki (których liczba zależy od zamówienia) i paczkuje je. Następnie wysyła paczki, w których znajdują się pakiety naklejek.

W którym roku Panini zaczęło wydawać 'L’Almanacco Illustrato del Calcio Italiano' (Ilustrowany przewodnik włoskiej piłki nożnej)?

W 1970 roku tytuł ten, kierowany przez Luigi Scarambone, został zakupiony od wydawnictwa Carcano. Wcześniej należał do wydawnictwa Rizzoli, a jego twórcami byli Leone Boccali (słynny dziennikarz sportowy, który w 1939 roku wymyślił Ilustrowany przewodnik) i De Vecchi.

Dlaczego logo Panini to rycerz?

Poniewaz Giuseppe Panini, który uwielbial zagadki i łamiglówki, wymyslał swoje własne pod pseudonimem "Rycerz". W latach 70-tych istniał równiez magazyn dla kolekcjonerów naklejek Panini zwany"Rycerz Pipino" (Pipino oznaczało Giuseppe).

Jaka byla pierwsza kolekcja Panini inna niz Calciatori?

Wydana w 1965 roku "Aerei e Missili" (Samoloty i pociski), po której pojawiła się "Animali di tutto il mondo" (Zwierzęta świata).

Co widniało na pierwszej wydrukowanej naklejce Panini? 

Zdjecie Bruno Bolchi, obroncy i kapitana Interu Mediolan.

Ile kosztował pierwszy pakiet Calciatori? 

10 lirów (około 0,5 centa Euro) i zawierał tylko dwie 2 naklejki.

Co to jest 'Il feroce saladino'? 

Była to naklejka promocyjna wydrukowana w 1937 roku dla Peruginy - włoskiej firmy cukierniczej. Z uwagi na błąd w dystrybucji w większej części Włoch naklejka ta była niedostępna i dlatego jej ceny osiągnęły wówczas niebotyczną wysokość.

Kiedy po raz pierwszy użyto wielojęzycznych podpisów? 

W 1970 roku, w albumie piłkarskich mistrzostw świata w Meksyku; była to pierwsza kolekcja naklejek sprzedawana i reklamowana na skalę międzynarodową.

Jaki był pierwszy album naklejek Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej? 

"Meksyk 70". Album ten zbiegł się w czasie z ostatnim finałem Mistrzostw Świata, w którym zwycięska drużyna otrzymała używany wówczas puchar Julesa Rimeta. W 1974 roku nagrodę tą zastąpił Puchar Świata FIFA.

Co oznacza odwrócony gracz - symbol Calciatori Panini?

Przedstawia wybicie piłki przewrotką w wykonaniu Carlo Parola z Juventusu.